פתרון לבעיות הקליטה בנאות חובב  

שר התקשורת הורה לחברות התקשורת לקדם פתרון לבעיות הקליטה באזור המפעלים בנאות חובב

בפגישה שהתקיימה בין מנכ"ל המועצה התעשייתית נאות חובב – הרצל יחזקאל, לבין שלמה קרעי, שר התקשורת ונציגי משרדו, הציגה הנהלת המועצה את בעיות הקליטה הסלולרית ממנה סובלים יזמים ומפעלים רבים ואת הדחיפות לשפר אותה על מנת להמשיך ולהבטיח פעילות תעשייתית תקינה בשגרה ובחרום.

שר התקשורת, שלמה קרעי: "קליטה סלולרית היא צורך חיוני וחשוב לכל תושב ובכל מקום בארץ, בטח כשמדובר באזור תעשייה מרכזי. לא אקבל מצב בו גלגלי התעשייה נתקעים בשל בעיות קליטה סלולריות".

שר התקשורת שלמה קרעי, נפגש השבוע עם מנכ"ל מועצת נאות חובב, עו"ד הרצל יחזקאל והנהלת המועצה. בפגישה נדונו מספר נושאים הנמצאים תחת אחריותו של משרד התקשורת וביניהם קשיי קליטה סלולארית בשטחי המפעלים שבמועצה ובשטחים הפתוחים שעל ציר כביש 40.

בפגישה בה השתתפו הגורמים המקצועיים במשרד התקשורת, הציג מנכ"ל המועצה את ממצאי בדיקת חברת "פלייקום" המצביעים על תמונה עגומה בקרב חברות התקשורת, שכן הן אינן מספקות כיסוי סלולרי מלא סמוך לכביש 40 ובשטחי המפעלים, כפי שהן נדרשות לעשות. את הבדיקה הזמינה המועצה לאחר תלונות חוזרות ונשנות של המפעלים בדבר בעיות הקליטה באזור, מה שפוגם בשגרת הפעילות התעשייתית שלהם. עוד הדגיש בפגישה מנכ"ל המועצה כי לאור העובדה שבשטחי המועצה פועלים מפעלים המחזיקים חומרים מסוכנים, למועצה שגרת חירום מחמירה המחייבת קליטה סלולרית ברמה גבוהה. עו"ד הרצל יחקאל, מנכ"ל המועצה: "אזור תעשייה מוביל ומרכזי כמו נאות חובב, המעסיק למעלה מ 11,000 תושבים ואחראי על חומרים מסוכנים חייב שתהיה בו קליטה ברמה הגבוהה ביותר".

לאחר ששמע את הדברים, הודיע שר התקשורת כי ינחה את הגורמים המקצועיים במשרדו לטפל בשיפור הקליטה אל מול חברות הסלולר. עוד הודיע השר כי ככל שהטיפול לא יביא לשיפור הקליטה, הוא יגיע לסיור בכדי לבחון את הנושא מקרוב ולוודא שהחברות יבצעו את כל האמצעים לשיפור הקליטה.

שר התקשורת, שלמה קרעי:  "קליטה סלולרית היא צורך חיוני בכל יישוב ובכל כביש ברחבי המדינה. לא יתכן שבמדינת ישראל יהיו אזורים ללא כיסוי סלולארי תקין ועל אחת כמה וכמה כשמדובר באזור תעשייה מרכזי בעל השפעה ניכרת על פיתוח האזור כולו. משרד התקשורת ימשיך בפעילות הפיקוח והאכיפה על מנת לוודא כי חברות הסלולר מספקות שירות  ראוי כמתחייב".

ראש המועצה, ארז בדש ברך על התגייסות השר לפתרון בעיות הקליטה הסלולרית באזור ואמר: "בעיות הקליטה במועצה פוגעות בהתקדמות התעשייה המקומית וביציבות הבטיחותית של אזור תעשייה רגיש המטפל בחומרים מסוכנים. אני מברך על התערבותו של השר לטיפול מקיף בעניין. נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם משרד התקשורת כדי להבטיח פעילות תעשייתית תקינה והמשך פיתוח הנגב".

חזרה