בצל משבר ה"קורונה": כנס מפעלים חיוניים בנאות חובב

המועצה התעשייתית נאות חובב קיימה כנס ייחודי למפעלים חיוניים, במהלכו שמעו המשתתפים הרצאה מרתקת מפי העיתונאי, אוהד חמו. ראש המועצה, אלפסי אמר: "כאילו המועצה צפתה את המתרחש בימים אלו בעקבות משבר הקורונה."

מוכנים בשגרה, מוגנים בחירום: המועצה המקומית תעשייתית נאות חובב קיימה היום (ד') כנס ייחודי למפעלי הדרום, המוגדרים כ"מפעלים חיוניים" בשעת חירום. ראש המועצה התעשייתית נאות חובב, עו"ד גדי אלפסי, בירך את המשתתפים והדגיש את החשיבות של מפעלים חיוניים וכן הכנסים מן הסוג הזה ואמר: "כאילו המועצה צפתה את המתרחש בארץ בימים אלו בעקבות משבר הקורונה."

את הכנס הוביל מנהל החירום והביטחון במועצה, ציון יחיה, בשיתוף נציג משרד הכלכלה, גדי בן עמי וגורמי חירום נוספים במרחב. במפגש השתתפו מנהלי מפעלים בדרום, רכזי חירום וביטחון, נציגים ממשרדי ממשלה ועוד. במהלך היום למדו המשתתפים על הגדרות משרד הכלכלה למפעל חיוני, סוגיות הקשורות למשק המים בשעת חירום, מדיניות התגוננות של פיקוד העורף, הוראות בנוגע לריתוק עובדים מטעם משרד העבודה והרווחה ועוד. כ"בונוס", זכו המשתתפים גם להצצה נדירה לעבודתו של כתב החדשות ערוץ 12, אוהד חמו, שסיפר על חוויות, אתגרים וסכנות בעת סיקורו את ארגוני הטרור.

בפארק התעשייה נאות חובב פועלים כיום עשרות מפעלים, כאשר חלקם מוגדרים כמפעלים חיוניים לשעת חירום, ביניהם ניתן למצוא את "אדמה מכתשים" – האחראים לייצור מוצרים להגנת הצומח, "טבע טק" – המייצרים תרופות, "מקסימה" – המייצרים גזים לתעשייה ולרפואה ועוד.

צילום: לוקו גרופ

חזרה